gstreamer 0.10.28.2 - en to ast translation catalogue (287 entries)

en: "%s" is a directory.
ast: "%s" ye un direutoriu.

en: %d blacklist entry | %d blacklist entries
ast[0]: %d entrada na llista prieta
ast[1]: %d entraes na llista prieta

en: %d blacklisted file | %d blacklisted files
ast[0]: %d ficheru na llista prieta
ast[1]: %d ficheros na llista prieta

en: %d feature | %d features
ast[0]: %d característica
ast[1]: %d carauterístiques

en: %d plugin | %d plugins
ast[0]: %d complementu
ast[1]: %d complementos

en: A lot of buffers are being dropped.
ast: Perdiéronse abondos búferes.

en: Additional debug info:
    %s
ast: Información adicional de depuráu:
    %s

en: An error happened while waiting for EOS
ast: Asocedió un fallu al esperar a EOS

en: Blacklisted files:
ast: Ficheros na llista prieta:

en: Buffering, setting pipeline to PAUSED ...
ast: Atroxando, afite la tubería a PAUSA...

en: Colon-separated paths containing plugins
ast: Rutas separtaes por dos puntos «:», que contengan complementos

en: Comma-separated list of category_name:level pairs to set specific levels for the individual categories. Example: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3
ast: Llista de pares nome_de_categoría:nivel separtada por comes p'afitar los niveles específicos de les categoríes de mmou individual. Por exemplu: GST_AUTOPLUG:5,GST_ELEMENT_*:3

en: Comma-separated list of plugins to preload in addition to the list stored in environment variable GST_PLUGIN_PATH
ast: Llista de complementos (plugins) separtaos por comes a precargar n'adición a la llista atroxada na variable d'entornu GST_PLUGIN_PATH

en: Could not close resource.
ast: Nun pudo zarrase'l recursu.

en: Could not close supporting library.
ast: Nun pudo zarrase la llibrería de sofitu.

en: Could not configure supporting library.
ast: Nun pudo configurase la biblioteca de sofitu

en: Could not create temp file "%s".
ast: Nun pudo crease'l ficheru temporal "%s".

en: Could not decode stream.
ast: Nun pudo decodificase'l fluxu.

en: Could not demultiplex stream.
ast: Nun pudo demultiplexase'l fluxu.

en: Could not determine type of stream.
ast: Nun pudo determinase la triba de fluxu.

en: Could not encode stream.
ast: Nun pudo codificase'l fluxu.

en: Could not get info on "%s".
ast: Nun pudo obtenese información de «%s».

en: Could not get/set settings from/on resource.
ast: Nun se pudieron obtenese/afitase les opciones de/nel preséu.

en: Could not initialize supporting library.
ast: Nun pudo anicializase la biblioteca de sofitu.

en: Could not load plugin file: %s
ast: Nun pudo cargase'l ficheru del complementu: %s

en: Could not multiplex stream.
ast: Nun pudo multiplexase'l fluxu.

en: Could not open file "%s" for reading.
ast: Nun pudo abrise'l ficheru «%s» pa la so llectura.

en: Could not open file "%s" for writing.
ast: Nun pudo abrise'l ficheru "%s" pa escritura.

en: Could not open resource for reading and writing.
ast: Nun pudo abrise'l recursu pa llectura y escritura.

en: Could not open resource for reading.
ast: Nun pudo abrise'l recursu pa llectura.

en: Could not open resource for writing.
ast: Nun pudo abrise'l recursu pa escritura.

en: Could not perform seek on resource.
ast: Nun pudo facese una busca nel recursu.

en: Could not read from resource.
ast: Nun pudo lleese del recursu.

en: Could not synchronize on resource.
ast: Nun pudo sincronizase col recursu.

en: Could not write to resource.
ast: Nun pudo escribise nel recursu.

en: Disable colored debugging output
ast: Desactivar la coloración de la salida depurada

en: Disable debugging
ast: Desactivar depuración

en: Disable spawning a helper process while scanning the registry
ast: Desactivar el llanzamientu d'un procesu d'aida al escanear el rexistru

en: Disable trapping of segmentation faults during plugin loading
ast: Desactivar atrapáu de fallos de segmentación durante la carga del complementu

en: Disable updating the registry
ast: Desactivar l'anovamientu del rexistru

en: Do not install a fault handler
ast: Nun instalar un remanador de fallos

en: Do not print any progress information
ast: Nun amosar denguna información de progresu

en: Done buffering, setting pipeline to PLAYING ...
ast: Atroxáu, afite la tubería a REPRODUCIENDO...

en: EOS on shutdown enabled -- Forcing EOS on the pipeline
ast: EOS al apagar activáu; Forciando EOS na tubería

en: EOS received - stopping pipeline...
ast: EOS recibíu: parando'l conductu …

en: ERROR: Pipeline doesn't want to pause.
ast: FALLU: El fluxu nun quier ponese en posa.

en: ERROR: from element %s: %s
ast: FALLU: dende l'elementu %s: %s

en: ERROR: pipeline could not be constructed.
ast: FALLU: nun pudo criase la conexón.

en: ERROR: pipeline could not be constructed: %s.
ast: FALLU: nun pudo criase la conexón: %s.

en: ERROR: pipeline doesn't want to play.
ast: FALLU: el fluxu nun quier reproducise.

en: ERROR: pipeline doesn't want to preroll.
ast: FALLU: El fluxu nun quier precachease.

en: ERROR: the 'pipeline' element wasn't found.
ast: FALLU: Nun s'atopó l'elementu de «conexón».

en: Element doesn't implement handling of this stream. Please file a bug.
ast: L'elementu nun implementa el remanamientu d'esti stream. Por favor, notifique'l fallu.

en: Enable verbose plugin loading diagnostics
ast: Activar el diagnósticu detalláu de la carga de los complementos

en: Error closing file "%s".
ast: Fallu al zarrar el ficheru "%s".

en: Error while seeking in file "%s".
ast: Fallu durante'l posicionamientu nel ficheru «%s».

en: Error while writing to download file.
ast: Fallu al escribir pa descargar el ficheru.

en: Error while writing to file "%s".
ast: Fallu al escribir al ficheru "%s".

en: Execution ended after %
ast: La execución finó tres de %

en: FOUND TAG
ast: ALCONTRADA ETIQUETA

en: FOUND TAG      : found by element "%s".
ast: ETIQUETA ALCONTRADA: alcontrada pol elementu "%s"

en: FOUND TAG      : found by object "%s".
ast: ALCONTRADA ETIQUETA      : alcontrada por oxetu "%s".

en: FOUND TAG      : found by pad "%s:%s".
ast: ALCONTRADA ETIQUETA      : alcontrada por tabla "%s:%s".

en: Failed after iterations as requested.
ast: Fallu dempués de les iteraciones requeríes.

en: File "%s" is a socket.
ast: El ficheru "%s" ye un socket.

en: Filter caps
ast: Filtrar capacidaes

en: Force EOS on sources before shutting the pipeline down
ast: Forciar EOS nes fontes enantes de zarrar la tubería

en: Freeing pipeline ...
ast: Lliberando la tubería…

en: GStreamer Options
ast: Opciones de GStreamer

en: GStreamer developers were too lazy to assign an error code to this error.
ast: Los desendolcadores de GStreamer fueron enforma vagos p'asignar un códigu pa esti error.

en: GStreamer encountered a general core library error.
ast: GStreamer alcontró un error nuna biblioteca principal.

en: GStreamer encountered a general resource error.
ast: GStreamer alcontró un fallu xeneral de recursu.

en: GStreamer encountered a general stream error.
ast: GStreamer alcontró un fallu xeneral de fluxu.

en: GStreamer encountered a general supporting library error.
ast: GStreamer alcontró un fallu nuna llibrería de sofitu xeneral.

en: GStreamer error: state change failed and some element failed to post a proper error message with the reason for the failure.
ast: Fallu de GStreamer: falló'l cambéu d'estáu y dalgún elementu nun pudo unviar un mensaxe de fallu apropiáu col motivu del fallu.

en: Got EOS from element "%s".
ast: ¿Obtuvo EOS dende l'elementu "%s".?

en: Got message #%u (%s):
ast: Obtúvose'l mensax #%u (%s):

en: Got message #%u from element "%s" (%s):
ast: Obtúvose'l mensaxe #%u del elementu «%s» (%s):

en: Got message #%u from object "%s" (%s):
ast: Obtúvose'l mensax #%u del oxetu «%s» (%s):

en: Got message #%u from pad "%s:%s" (%s):
ast: Obtúvose'l mensax #%u dende tabla "%s:%s" (%s):

en: Groups related media that spans multiple tracks, like the different pieces of a concerto. It is a higher level than a track, but lower than an album
ast: Agrupa temes rellacionaos que s'esparden varies pistes, como les diferentes partes d'un conciertu. Ye un nivel más altu que'l d'una pista, pero más baxu que'l d'un Álbum

en: Homepage for this media (i.e. artist or movie homepage)
ast: Páxina principal pa esti sofitu (ex. páxina principal del artista o película)

en: Internal GStreamer error: caps problem.
ast: Fallu internu de GStreamer: problema de mayúscules.

en: Internal GStreamer error: code not implemented.
ast: Fallu internu de GStreamer: códigu non implementáu.

en: Internal GStreamer error: event problem.
ast: Fallu internu de GStreamer: problema con un eventu.

en: Internal GStreamer error: pad problem.
ast: Fallu internu de GStreamer: problema col pad.

en: Internal GStreamer error: seek problem.
ast: Fallu internu de GStreamer: problema de gueta.

en: Internal GStreamer error: tag problem.
ast: Fallu internu de GStreamer: problema con una etiqueta.

en: Internal GStreamer error: thread problem.
ast: Fallu internu de GStreamer: problema de filu.

en: Internal clock error.
ast: Fallu del reló internu.

en: Internal data flow error.
ast: Fallu del fluxu internu de datos.

en: Internal data flow problem.
ast: Problema del fluxu internu de datos.

en: International Standard Recording Code - see http://www.ifpi.org/isrc/
ast: International Standard Recording Code - vea http://www.ifpi.org/isrc/

en: Interrupt: Stopping pipeline ...
ast: Interrumpir: parando'l conductu …

en: LEVEL
ast: NIVEL

en: LIST
ast: LISTA

en: List the plugin contents
ast: Llistar el conteníu del complementu

en: Make all warnings fatal
ast: Facer que toles alvertencies seyan fatales

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from
ast: Nome del programa/podcast/serie

en: Name of the tv/podcast/series show the media is from, for sorting purposes
ast: Nome del programa/podcast/serie, col envís d'ordenación

en: No Temp directory specified.
ast: Nun s'especificó un direutoriu Temporal

en: No error message for domain %s.
ast: Nun hai mensaxe de fallu pal dominiu %s.

en: No file name specified for reading.
ast: Nun s'especificó un nome de ficheru pa llectura.

en: No file name specified for writing.
ast: Nun s'especificó un nome de ficheru pa escritura.

en: No space left on the resource.
ast: Nun queda espaciu llibre nel recursu.

en: No standard error message for domain %s and code %d.
ast: Nun hai mensaxe de fallu standard pal dominiu %s y códigu %d.

en: No such element or plugin '%s'
ast: Nun esiste l'elementu o complementu «%s»

en: Origin of media as a URI (location, where the original of the file or stream is hosted)
ast: Orixe del mediu como un URI (ubicación, au ta allugáu'l ficheru o fluxu orixinal)

en: Output messages
ast: Mensaxes de salida

en: Output status information and property notifications
ast: Estáu de salida y notificaciones de propiedá

en: Output tags (also known as metadata)
ast: Etiquetes de salides (tamién conocíes como metadatos)

en: PATHS
ast: RUTES

en: PLUGINS
ast: COMPLEMENTOS

en: Pipeline is PREROLLED ...
ast: El fluxu ta precacheáu ...

en: Pipeline is PREROLLING ...
ast: El fluxu ta PRECACHEÁNDOSE ...

en: Pipeline is live and does not need PREROLL ...
ast: El fluxu ye en vivo y nun necesita PRECACHEÁU ...

en: Prerolled, waiting for buffering to finish...
ast: Pre-endolcáu, esperando al buffer a que fine...

en: Print a machine-parsable list of features the specified plugin or all plugins provide.
                                           Useful in connection with external automatic plugin installation mechanisms
ast: Imprentar una llista de carauterístiques analizables por una máquina que proporciona'l complementu especificáu.
                                           Útil xunto con mecanismos con complementos automáticos esternos d'instalación

en: Print all elements
ast: Imprentar tolos elementos

en: Print available debug categories and exit
ast: Amosar les categoríes de depuración disponibles y colar

en: Print list of blacklisted files
ast: Imprentar llista de los ficheros na llista prieta

en: Print supported URI schemes, with the elements that implement them
ast: Imprentar los esquemes URI sofitaos, colos elementos que los implementen

en: Print the GStreamer version
ast: Amosar la versión de GStreamer

en: Rating attributed by a user. The higher the rank, the more the user likes this media
ast: Puntuación atribuyía por un usuariu. Cuanto mayor seya la puntuación más-y va prestar al usuariu

en: Redistribute latency...
ast: Redistribuyir llatencia…

en: Resource busy or not available.
ast: Recursu ocupáu o non disponible

en: Resource not found.
ast: Recursu non alcontráu.

en: Restrict the possible allowed capabilities (NULL means ANY). Setting this property takes a reference to the supplied GstCaps object.
ast: Restrinxir la posibilidá de capacidaes permitíes (NULL significa ANY). Definir esta propiedá toma una referencia del oxetu provistu GstCaps.

en: Selected clock cannot be used in pipeline.
ast: El reló esbilláu nun puede usase nuna tubería.

en: Setting pipeline to NULL ...
ast: Afitando pipeline a NULL...

en: Setting pipeline to PAUSED ...
ast: Afitando'l fluxu a POSÁU ...

en: Setting pipeline to PLAYING ...
ast: Afitando'l fluxu pa REPRODUCCIÓN ...

en: Setting pipeline to READY ...
ast: Afitando pipeline a READY...

en: Setting state to %s as requested by %s...
ast: Afitando l'estáu a %s según lo solicitó %s…

en: Show GStreamer Options
ast: Amosar opciones de GStreamer

en: Stream contains no data.
ast: El fluxu nun caltién datos

en: The artist of the entire album, as it should be displayed
ast: L'artista del álbum completu, talo y como tien d'amosase

en: The artist of the entire album, as it should be sorted
ast: L'artista del álbum completu, talo y como tien d'axeitase

en: The episode number in the season the media is part of
ast: El númberu d'episodiu na temporada

en: The lyrics of the media, commonly used for songs
ast: Les lletres del ficheru multimedia, davezu usáu pa canciones

en: The season number of the show the media is part of
ast: El númberu de temporada del programa

en: The stream is encrypted and can't be decrypted because no suitable key has been supplied.
ast: El fluxu ta cifráu y nun puede descifrase porque nun se suministró una contraseña afayaíza.

en: The stream is encrypted and decryption is not supported.
ast: Esti fluxu ta cifráu, y el descifráu nun ta sofitáu.

en: The stream is in the wrong format.
ast: El fluxu ta nún formatu fallíu

en: The stream is of a different type than handled by this element.
ast: El fluxu ye d'una triba distinta a la que puede remanar esti elementu.

en: There is no codec present that can handle the stream's type.
ast: Nun hai presente dengún codec que pueda remanar esta triba de streams.

en: This application is trying to use GStreamer functionality that has been disabled.
ast: Esta aplicación ta intentando usar funcionalidaes de GStreamer que foron desactivaes.

en: URI to the copyright notice of the data
ast: URI de los datos del copyright

en: URI to the license of the data
ast: URI de los datos de la llicencia

en: Unknown option
ast: Opción desconocía

en: WARNING: erroneous pipeline: %s
ast: ALVERTENCIA: Conexón errónea: %s

en: WARNING: from element %s: %s
ast: ATENCIÓN: dende l'elementu %s: %s

en: Waiting for EOS...
ast: Esperando a EOS…

en: Your GStreamer installation is missing a plug-in.
ast: A la so instalación de GStreamer fálta-y un complementu.

en: album
ast: álbum

en: album artist sortname
ast: nome curtiu de album artist

en: album containing this data
ast: álbum que contién estos datos

en: album containing this data for sorting purposes
ast: l'álbum contién estos datos pa cuestiones de sofitu

en: album gain in db
ast: ganancia del álbum en db

en: album sortname
ast: nome curtiu d'álbum

en: artist
ast: artista

en: artist sortname
ast: nome curtiu del artista

en: attachment
ast: axuntu

en: audio codec
ast: codec del audio

en: beats per minute
ast: pulsos per minutu

en: bitrate
ast: tasa de bits

en: buffering...
ast: atroxando nel búfer…

en: caps
ast: mayúscules

en: city (english name) where the media has been recorded or produced
ast: ciudá (nome n'inglés) au se fizo o grabó'l mediu

en: codec the audio data is stored in
ast: codec nel que s'atroxen los datos del audio

en: codec the data is stored in
ast: codec col que s'atroxen los datos

en: codec the subtitle data is stored in
ast: códec nel que tán atroxaos los datos del subtítulu

en: codec the video data is stored in
ast: codec nel que s'atroxen los datos del vídeo

en: comma separated keywords describing the content
ast: pallabres contraseña separtaes por comes describiendo'l conteníu

en: comment
ast: comentariu

en: commonly used title
ast: títulu usáu por vezu

en: commonly used title for sorting purposes
ast: títulu usáu por vezu pa ordenación

en: composer
ast: compositor

en: composer sortname
ast: nome ordenáu del compositor

en: contact
ast: contautu

en: contact information
ast: información de contautu

en: container format
ast: formatu del contenedor

en: container format the data is stored in
ast: formatu del contenedor nel que tán atroxaos los datos

en: controllable
ast: controlable

en: copyright notice of the data
ast: avisu de copyright de los datos

en: copyright uri
ast: uri del copyright

en: could not link %s to %s
ast: nun pudo enllazase %s a %s

en: could not parse caps "%s"
ast: nun pudieron analizase les capacidaes «%s»

en: could not set property "%s" in element "%s" to "%s"
ast: nun pudo afitase la propiedá "%s" nel elementu "%s" a "%s"

en: count of discs inside collection this disc belongs to
ast: númberu de discos de la colección a la que pertenez esti discu

en: count of tracks inside collection this track belongs to
ast: númberu de pistes dientro de la colección a la que pertenez ésta

en: country (english name) where the media has been recorded or produced
ast: país (nome n'inglés) au se fizo o grabó'l mediu

en: date
ast: data

en: date the data was created (as a GDate structure)
ast: data na que se crearon estos datos (como cadarma GDate)

en: description
ast: descrición

en: detected capabilities in stream
ast: capacidaes deteutaes nel ficheru stream

en: disc count
ast: candidá de discos

en: disc number
ast: númberu de discu

en: disc number inside a collection
ast: númberu de discu dientro d'una colección

en: duration
ast: duración

en: empty pipeline not allowed
ast: nun se permiten tuberíes baleres

en: encoder
ast: codificador

en: encoder used to encode this stream
ast: codificador usáu pa codificar esti fluxu

en: encoder version
ast: versión del codificador

en: episode number
ast: númberu d'episodiu

en: exact or average bitrate in bits/s
ast: tasa de bits media o exauta en bits/s

en: extended comment
ast: comentariu estendíu

en: file attached to this stream
ast: ficheru axuntu a esti fluxu

en: force caps
ast: forciar mayúscules

en: force caps without doing a typefind
ast: forciar mayúscules ensin facer «typefind»

en: free text commenting the data
ast: testu llibre que comenta los datos

en: free text commenting the data in key=value or key[en]=comment form
ast: testu llibre comentando los datos de forma: llave=valor ó llave[en]=comentariu

en: genre
ast: xéneru

en: genre this data belongs to
ast: xéneru al que pertenecen estos datos

en: geo elevation of where the media has been recorded or produced in meters according to WGS84 (zero is average sea level)
ast: elevación xeográfica au se grabó o fexo'l mediu, en metros d'acordies con WGS84 (cero ye'l nivel mediu del mar)

en: geo latitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the equator, negative values for southern latitudes)
ast: llatitú xeográfica au se grabó o fizo'l mediu, en graos d'acordies con WGS84 (cero ye l'ecuador, valores negativos pa llatitúes meridionales)

en: geo location city
ast: ciudá de la xeollocalización

en: geo location country
ast: nome de la xeollocalización

en: geo location elevation
ast: elevación de la xeollocalización

en: geo location latitude
ast: llatitú de la xeollocalización

en: geo location longitude
ast: llonxitú de la xeollocalización

en: geo location name
ast: nome de la xeollocalización

en: geo location sublocation
ast: sub-allugamientu de la xeollocalización

en: geo longitude location of where the media has been recorded or produced in degrees according to WGS84 (zero at the prime meridian in Greenwich/UK,  negative values for western longitudes)
ast: llonxitú xeográfica au se grabó o fizo'l mediu, en graos d'acordies con WGS84 (cero ye'l primer meridianu en Greenwich/GB, valores negativos pa llonxitúes occidentales)

en: grouping
ast: agrupación

en: homepage
ast: páxina principal

en: human readable descriptive location of where the media has been recorded or produced
ast: llocalización descriptiva y lleíble d'aú se grabó o se fizo'l conteníu

en: image
ast: imaxe

en: image related to this stream
ast: imaxe rellacionada con esti fluxu

en: keywords
ast: pallabres contraseña

en: language code
ast: códigu del llinguax

en: length in GStreamer time units (nanoseconds)
ast: llonxitú n'unidaes de tiempu de GStreamer (nanosegundos)

en: license
ast: llicencia

en: license of data
ast: llicencia de los datos

en: license uri
ast: uri de la llicencia

en: location
ast: allugamientu

en: lyrics
ast: lletres

en: maximum bitrate
ast: tasa de bits máxima

en: maximum bitrate in bits/s
ast: tasa de bits máxima en bits/s

en: minimum
ast: mínimu

en: minimum bitrate
ast: tasa mínima de bits

en: minimum bitrate in bits/s
ast: tasa de bits mínima en bits/s

en: no element "%s"
ast: nun esiste l'elementu «%s»

en: no property "%s" in element "%s"
ast: nun esiste la propiedá «%s» nel elementu «%s»

en: no sink element for URI "%s"
ast: nun hai dengún elementu sink pal URI «%s»

en: no source element for URI "%s"
ast: nun hai dengún elementu fonte pal URI "%s"

en: nominal bitrate
ast: tasa de bits nominal

en: nominal bitrate in bits/s
ast: tasa de bits nominal en bits/s

en: number of beats per minute in audio
ast: númberu de pulsos per minutu n'audio

en: organization
ast: organización

en: peak of the album
ast: estremu del album

en: peak of the track
ast: peak de la pista

en: performer
ast: intérprete

en: person(s) performing
ast: persona(es) executora(es)

en: person(s) responsible for the recording
ast: persona(es) responsable(s) de la grabación

en: person(s) responsible for the recording for sorting purposes
ast: persona(es) responsable(s) de la grabación pa ordenación

en: person(s) who composed the recording
ast: persona(es) que compuso la grabación

en: person(s) who composed the recording, for sorting purposes
ast: persona(es) que compuso la grabación, col envís d'ordenación

en: preview image
ast: previsualizar imaxe

en: preview image related to this stream
ast: previsualizar la imaxe rellacionada con esti fluxu

en: readable
ast: llexible

en: reference level of track and album gain values
ast: nivel de referencia de los valores de ganancia de la pista y del álbum

en: replaygain album gain
ast: ganancia na reproducción del álbum

en: replaygain album peak
ast: picu de ganancia na reproducción del álbum

en: replaygain reference level
ast: nivel de referencia de replaygain

en: replaygain track gain
ast: ganancia na reproducción de la pista

en: replaygain track peak
ast: picu de ganancia na reproducción de la pista

en: season number
ast: númberu de temporada

en: serial
ast: serie

en: serial number of track
ast: númberu de serie de la pista

en: short text describing the content of the data
ast: testu curtiu que describi'l conteníu de los datos

en: show name
ast: amosar nome

en: show sortname
ast: amosar nome d'ordenación

en: specified empty bin "%s", not allowed
ast: binariu baleru especificáu "%s", non permitíu

en: subtitle codec
ast: códec del subtítulu

en: title
ast: títulu

en: title sortname
ast: nome curtiu de títulu

en: track count
ast: contador de pistes

en: track gain in db
ast: ganancia de la pista en db

en: track number
ast: númberu de pista

en: track number inside a collection
ast: númberu de pista dientro d'una colección

en: user rating
ast: puntuación d'usuariu

en: version
ast: versión

en: version of the encoder used to encode this stream
ast: versión del codificador usáu pa codificar esti fluxu

en: version of this data
ast: versión de los datos

en: video codec
ast: codec de vídeu

en: writable
ast: escribible
