authselect 1.2.4 - en to ka translation catalogue (331 entries)

en: 
    Some unexpected changes to the configuration were detected.
    Use --force parameter if you want to overwrite these changes.
ka: 
    კონფიგურაციაში ნაპოვნია მოულოდნელი ცვლილებები.
    ამ ცვლილებების გადასაწერად გამოიყენეთ --force პარამეტრი.

en:  None
ka:  არცერთი

en:  does not exist.
ka:  არ არსებობს.

en: %-*s (created at %s)
ka: %-*s (შექმნილა %s-ში)

en: %s update failed: %d
ka: [%s]-ის განახლების შეცდომა: %d

en: %s was not found. Please, install realmd.
ka: %s ნაპოვნი არაა. realmd თავიდან დააყენეთ.

en: <Administrator>
ka: <ადმინსტრატორი>

en: At least one option is required!
ka: საჭიროა ერთი პარამეტრი მაინც!

en: Authselect command '%s' can only be run as root!
ka: Authselect-ის ბრძანება '%s' მხოლოდ ადმინისტრატორის უფლებებით შეგიძლიათ გამოიყენოთ!

en: Available commands:
ka: ხელმისაწვდომი ბრძანებები:

en: Backup [%s] contains authselect configuration
ka: მარქაფი [%s] შეიცავს authselect-ის კონფიგურაციას

en: Backup [%s] contains non-authselect configuration
ka: მარქაფი [%s] არ შეიცავს authselect-ის კონფიგურაციას

en: Backup commands:
ka: მარქაფის ბრძანებები:

en: Backup stored at %s
ka: მარქაფის შენახვის ბილიკი %s

en: Backup system files before activating profile
ka: პროფილის აქტივაციამდე სისტემური ფაილების მარქაფი

en: Backup system files before activating profile (generate unique name)
ka: პროფილის აქტივაციამდე სისტემური ფაილების მარქაფი (უნიკალური სახელით)

en: Backup was successfully created at [%s]
ka: მარქაფი [%s]-ში წარმატებით შეიქმნა

en: Base new profile on a default profile even if vendor profile with the same name exists
ka: ახალი პროფილის ნაგულისხმევ პროფილზე ბაზირება მაშინაც კი, როცა არსებობს მომწოდებლის პროფილი იგივე სახელით

en: Bug: commands can't be NULL!
ka: შეცდომა: ბრძანებები ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: Changes were successfully applied.
ka: ცვლილებები წარმატებით გადატარდა.

en: Check if the current configuration is valid
ka: მიმდინარე კონფგურაციის სისწორეზე შემოწმება

en: Checking if all required directories are writable.
ka: საჭირო საქაღალდეების ჩაწერის წვდომის შემოწმება.

en: Command [%s] failed with %d, stderr:
ka: ბრძანება [%s] გაუქმების კოდი %d-ით, strerr:

en: Command options:
ka: ბრძანების პარამეტრები:

en: Common options:
ka: საერთო პარამეტრები:

en: Common options:
ka: საერთო პარამეტრები:

en: Comparing content against [%s]
ka: შემცველობის [%s]-თან შედარება

en: Comparing content against current profile
ka: შემცველობის მიმდინარე პროფილთან შედარება

en: Copying [%s] to [%s/%s]
ka: [%s]-ის კოპირება [%s/%s]-ში

en: Create new authselect profile
ka: Authselect-ის ახალი პროფილის შექმნა

en: Create new profile as a vendor profile instead of a custom profile
ka: ახალი პროფილის როგორც მომწოდებლის და არა თქვენზე მორგებულის შექმნა

en: Creating empty profile at [%s]
ka: [%s]-ში ცარიელი პროფილის შექმნა

en: Creating new profile from "%s" at [%s]
ka: ახალი პროფილის შექმნა "%s"-დან [%s]-მდე

en: Creating path [%s]
ka: ბილიკის შექმნა [%s]

en: Creating symbolic link [%s] to [%s]
ka: [%s]-დან [%s]-მდე სიმბმულის შექმნა

en: Creating temporary directory at [%s]
ka: დროებითი საქაღალდის შექმნა: [%s]

en: Current configuration is not valid. It was probably modified outside authselect.
ka: მიმდინარე კონფიგურაცია არასწორია. ის ალბათ authselect-ის გარეთ შეიცვალა.

en: Current configuration is valid.
ka: მინდინარე კონფიგურაცია სწორია.

en: Dconf is not installed on your system
ka: თქვენს სისტემაში Dconf არ აყენია

en: Default profile can not be created
ka: ნაგულისხმევი პროფილის შექმნა შეუძლებელია

en: Directory [%s] does not exist, please create it!
ka: საქაღალდე [%s] არ არსებობს. გთხოვთ, შექმენით!

en: Directory [%s] is missing!
ka: საქაღალდე [%s] აკლია!

en: Disable feature in currently selected profile
ka: თვისების გამორთვა ამჟამად არჩეულ პროფილში

en: Do not backup system files when --force is set
ka: --force-ის დროს სისტემური ფაილების არქაფი არ გაკეთდება

en: Do not print profile requirements
ka: პროფილის მოთხოვნები არ დაიბეჭდება

en: Enable feature in currently selected profile
ka: თვისების აქტივაცია ამჟამად არჩეულ პროფილში

en: Enabled features:
ka: ჩართული თვისებები:

en: Enforce changes
ka: ცვლილებების დაძალება

en: Enforcing activation!
ka: ძალით აქტივაცია!

en: Error while trying to access file [%s] [%d]: %s
ka: ფაილთან წვდომის შეცდომა [%s] [%d]: %s

en: Error: Both --enablewinbind and --enablewinbindauth must be set.
ka: შეცდომა: დაყენებული უნდა იყოს ორივე, --enablewinbind და --enablewinbindauth.

en: Error: Please, provide --updateall option.
ka: შეცდომა: გთხოვთ გაუსვათ --updateall პარამეტრით.

en: Error: option --%s is no longer supported and we cannot continue if it is set.
ka: შეცდომა: პარამეტრი --%s აღარაა მხარდაჭერილი. თუ ის ჩართულია, ჩვენ ვერ გავაგრძელებთ ურთიერთობას.

en: Executing: %s
ka: გაშვება: %s

en: Feature to disable.
ka: გამოსართავი თვისება.

en: Feature to enable.
ka: ჩასართავი თვისება.

en: File %s:
    %s
ka: ფაილი %s:
    %s

en: File %s: Empty
ka: ფაილი %s: ცარიელია

en: File [%s] does not exist
ka: ფაილი [%s] არ არსებობს

en: File [%s] exists but it needs to be overwritten!
ka: ფაილი [%s] არსებობს, მაგრამ საჭიროა მისი გადაწერა!

en: File [%s] is bigger than %uKiB!
ka: ფაილი [%s] %uკიბ-ზე დიდია!

en: File [%s] is still present
ka: ფაილი [%s] ჯერ კიდევ არსებობს

en: File [%s] should exist but is missing. It is not safe to delete [%s]. Aborting.
ka: ფაილი [%s] უნდა არსებობდეს, მაგრამ აკლია. [%s]-ის წაშლა არც ისე უსაფრთხოა. მუშაობის დასასრული.

en: File [%s] was modified outside authselect!
ka: ფაილი [%s] შეცვლილია authselect-ის გარეშე!

en: File that needs to be overwritten was found
ka: ფაილი არსებობს, მაგრამ საჭიროა მისი გადაწერა

en: Found default selinux context for [%s]: %s
ka: [%s]:%s-თვის selinux-ის ნაგულისხმები კონტექსტი ნაპოვნია

en: Found profile [%s]
ka: ნაპოვნია პროფილი [%s]

en: Found selinux context for [%s]: %s
ka: [%s]:%s-ის selinux-ის კონტექსტი ნაპოვნია

en: Get identifier of currently selected profile
ka: ამჟამად არჩეული პროფილის იდენტიფიკატორის მიღება

en: Help options:
ka: დახმარების პარამეტრები:

en: ID of a profile that should be used as a base for the new profile
ka: ახალი პროფილის საბაზისოდ გამოსაყენებელი პროფილის ID

en: IMPORTANT: authconfig is replaced by authselect, please update your scripts.
ka: მნიშვნელოვანია: authconfig-ი ჩანაცვლდა authselect-ით. განაახლეთ თქვენი სკრიპტები.

en: Internal error: filepath cannot be NULL!
ka: შიდა შეცდომა: ფაილის ბილიკი ცარიელი არ შეიძლება იყოს!

en: Internal error: stat cannot be NULL!
ka: შიდა შეცდომა: სტატი არ შეიძლება ცარიელი იყოს!

en: Invalid operator!
ka: არასწორი ოპერატორი!

en: Invalid option %s: %s
ka: არასწორი პარამეტრი %s:%s

en: Kerberos 5 for authenticate with winbind
ka: Kerberos 5-ის ავთენტიკაცია winbind-თან

en: Kerberos authentication by default
ka: Kerberos-ით ავთენტიკაცია ნაგულისხმევად

en: LDAP for authentication by default
ka: ავთენტიკაციისთვის ნაგულისხმევად LDAP-ისგამოყენება

en: LDAP for user information by default
ka: მომხმარებლის ინფორმაციის მისახებად ნაგულისხმებად LDAP-ის გამოყენება

en: Link [%s] does not point to [%s]
ka: ბმული [%s] არ მიუთითებს [%s]-ზე

en: Link [%s] points to [%s]
ka: ბმული [%s] მიუთითებს [%s]-ზე

en: List available backups
ka: ხელმისაწვდომი მარქაფების სია

en: List available profile features
ka: პროფილის ხელმისაწვდომი თვისებების სია

en: List available profiles
ka: ხელმისაწვდომი პროფილების სია

en: Locations array is NULL
ka: მდებარეობების მასივი ცარიელია

en: Looking up profile [%s]
ka: პროფილის [%s] ძებნა

en: Missing option: %s
ka: აკლია არგუმენტი: %s

en: NAME
ka: სახელი

en: NIS for user information by default
ka: მომხმარებელზე ინფორმაციისთვის NIS-ის ნაგულისხმევად გამოყენება

en: Name can not be empty
ka: სახელი არ შეიძლება იყოს ცარიელი

en: Name of the backup to remove.
ka: წასაშლელი მარქაფის სახელი.

en: Name of the backup to restore from.
ka: აღსადგენი მარქაფის სახელი.

en: New profile name.
ka: ახალი პროფილის სახელი.

en: New profile was created at %s
ka: ახლად შექმნილი პროფილის ბილიკია %s

en: No existing configuration detected.
ka: არსებული კონფიგურაცია ნაპოვნი არაა.

en: Omitting [%s] since it does not exist in base profile
ka: [%s]-ის გამოტოვება მისი საბაზისო პროფილში არარსებობის გამო

en: Only one free argument is expected!
ka: მოსალოდნელი იყო მხოლოდ ერთი თავისუფალი არგუმენტი“

en: Out of memory!
ka: არასაკმარისი მეხსიერება!

en: Print backup names without any formatting and additional information
ka: მარქაფების სახელების დამატებითი ფორმატირებისა და ინფორმაციის გარეშე გამოტანა

en: Print changes that would be otherwise written
ka: ჩასაწერი ცვლილებების დაბეჭდვა

en: Print command parameters instead of formatted output
ka: ფორმატირებული გამოტანის მაგიერ ბრძანების პარამეტრების გამოტანა

en: Print content of all files
ka: ყველა ფაილის შემცველობის გამოტანა

en: Print dconf database content
ka: Dconf-ის ბაზის შემცველობის გამოტანა

en: Print dconf lock content
ka: Dconf-ის ჩამკეტის შემცველობის გამოტანა

en: Print error messages
ka: შეცდომის შეტყობინებების დაბეჭდვა

en: Print fingerprint-auth content
ka: Fingerprint-auth-ის შემცველობის ჩვენება

en: Print nsswitch.conf content
ka: Nsswitch.conf-ის შემცველობის ჩვენება

en: Print password-auth content
ka: Password-auth-ის შემცველობის ჩვენება

en: Print postlogin content
ka: Postlogin-ის შემცველობის ჩვენება

en: Print profile requirements
ka: პროფილის მოთხოვნების ჩვენება

en: Print smartcard-auth content
ka: Smartcard-auth-ის შემცველობის ჩვენება

en: Print system-auth content
ka: System-auth-ის შემცველობის ჩვენება

en: Print trace messages
ka: დევნების შეტყობინებების გამოტანა

en: Print warning messages
ka: გაფრთხილებების გამოტანა

en: Profile "%s" already exist at [%s]
ka: პროფილი "%s" უკვე არსებობს [%s]-ზე

en: Profile "%s" was selected.
ka: არჩეულია პროფილი "%s".

en: Profile ID: %s
ka: პროფილის ID: %s

en: Profile [%s] does not contain a name in [%s]!
ka: პროფილი [%s] არ შეიცავს სახელს [%s]-ში!

en: Profile [%s] found at [%s]
ka: პროფილი [%s] ნაპოვნია [%s]-ში

en: Profile [%s] is a custom profile
ka: [%s] ხელით მორგებული პროფილია

en: Profile [%s] is a default profile
ka: [%s] ნაგულისხმები პროფილია

en: Profile [%s] is a vendor profile
ka: [%s] მომწოდებლის პროფილია

en: Profile [%s] was not found
ka: პროფილი [%s] ნაპოვნი არაა

en: Profile feature [%s] is no longer supported, removing it...
ka: პროფილის თვისება [%s] მხარდაჭერილი აღარაა. მიმდინარეობს მისი წაშლა..

en: Profile identifier.
ka: პროფილის იდენტიფიკატორი.

en: Reading file [%s/%s]
ka: ფაილის წაკითხვა [%s/%s]

en: Reading profile directory [%s]
ka: პროფილის საქაღალდის [%s] წაკითხვა

en: Refusing to activate profile unless this file is removed or overwrite is requested.
ka: უარი პროფილის აქტივაციაზე მანამდე, სანამ გადაწერა არ იქნება მოთხოვნილი.

en: Refusing to activate profile unless those changes are removed or overwrite is requested.
ka: უარი პროფილის აქტივაციაზე მანამდე, სანამ გადაწერა არ იქნება მოთხოვნილი.

en: Regenerate configuration for currently selected command
ka: კონფიგურაციის რეგენერაცია ამჟამად არჩეული ბრძანებისთვის

en: Remove backup
ka: მარქაფის წაშლა

en: Removing [%s]
ka: [%s]-ის წაშლა

en: Removing backup [%s]
ka: მარქაფის [%s] წაშლა

en: Removing directory [%s]
ka: საქაღალდის წაშლა [%s]

en: Removing file [%s/%s]
ka: ფაილის წაშლა [%s/%s]

en: Removing file: %s
ka: ფაილის წაშლა %s

en: Renaming [%s] to [%s]
ka: [%s]-ის გადარქმევა [%s]-ად

en: Restore from backup
ka: მარქაფიდან აღდგენა

en: Restoring configuration from backup [%s]
ka: კონფიგურაციის [%s]-დან აღდგენა

en: Running authconfig compatibility tool.
ka: გაშვებულია authconfig თავსებადი ხელსაწყო.

en: SSSD for authentication by default with manually managed configuration
ka: SSD-ის გამოყენება ავთენტიკაციისთვის მორგებული კონფიგურაციით

en: SSSD for user information by default with manually managed configuration
ka: მომხმარებლის ინფორმაციის მისაღებად ხელით მორგებული SSSD-ის გამოყენება

en: See Fedora 28 Change Page: https://fedoraproject.org/wiki/Changes/AuthselectAsDefault
ka: Fedora 28-ის ცვლილებების გვერდის ბმული: https://fedoraproject.org/wiki/Changes/AuthselectAsDefault

en: See man authselect-migration(7) to help you with migration to authselect
ka: იხილეთ authselect-მდე მიგრაციისთვის authselect-migration(7)

en: Select profile
ka: აირჩიეთ პროფილი

en: Service %s was not found. Please install the service.
ka: სერვისი %s ნაპოვნი არაა. დააყენეთ სერვისი.

en: Show brief usage message for a command
ka: ბრძანების მოკლე შეტყობინების ჩვენება

en: Show profile information
ka: პროფილის ინფორმაციის ჩვენება

en: Show this for a command
ka: ამ ბრძანებისთვის ჩვენება

en: Skipping [%s] because it is not an authselect file
ka: [%s] გამოტოვებულია. არ წარმოადგენს authselect-ის ფაილს

en: Some directories are not accessible by authselect!
ka: ზოგიერთი საქაღალდე authselect-თვის ხელმიუწვდომელია!

en: Some unexpected changes to the configuration were detected. Use 'select' command instead.
ka: კონფიგურაციაში ნაპოვნია რამდენიმე მოულოდნელი ცვლილბება. გამოიყენეთ 'select' ბრძანება.

en: Symbolic link [%s] to [%s] still exists!
ka: სიმბმული [%s]-დან [%s]-მდე ჯერ კიდევ არსებობს!

en: Symbolic links were successfully removed
ka: სიმბოლური ბმულები წარმატებით წაიშალა

en: Symlink dconf files from the base profile instead of copying them
ka: Dconf-ის ფაილების სიმბმულების შექმნა კოპირების მაგიერ

en: Symlink meta files from the base profile instead of copying them
ka: ფაილების კოპირების მაგიერ სიმბმულების გაკეთება

en: Symlink nsswitch files from the base profile instead of copying them
ka: Nsswitch-ის ფაილების კოპირების მაგიერ სიმბმულების შექმნა

en: Symlink pam files from the base profile instead of copying them
ka: Pam ფაილების სიმბმულების შექმნა კოპირების მაგიერ

en: Symlink specific file (can be set multiple times)
ka: მითითებული ფაილის სიმბმულის შექმნა (მრავალჯერ გამოყენება ნებადართულია)

en: System was not configured with authselect.
ka: სისტემა authselect-ის საშუალებით არაა მორგებული.

en: Temporary file is named [%s]
ka: დროებითი ფაილის სახელია [%s]

en: The following nsswitch maps are overwritten by the profile:
ka: Nsswitch-ის შემდეგი რუკები გადაიწერება პროფილის მიერ:

en: The purpose of this tool is to enable authentication against chosen services with authselect and minimum configuration. It does not provide all capabilities of authconfig.
ka: ამ ხელსაწყოს დანიშნულებაა სხვადასხვა სერვერებზე ავთენტიკაციის ჩართვა მინიმალური კონფიგურაციით.მას არ გააჩნია authconfig-ის ყველა შესაძლებლობა.

en: There is no filename in [%s]
ka: [%s]-ში ფაილის სახელი არაა

en: These options are no longer supported and have no effect
ka: ეს პარამეტრები მხარდაჭერილი აღარაა და აღარაფერს აკეთებს

en: These options have a compatibility layer
ka: ამ პარამეტრებს ასევე გააჩნიათ თავსებადობის შრეც

en: Trying to activate profile [%s]
ka: პროფილის აქტივაცია: [%s]

en: Trying to backup authselect configuration to [%s]
ka: მინდინარეობს authselect-ის მიმდინარე კონფიგურაციის [%s]-ში მარქაფი

en: Trying to backup system configuration to [%s]
ka: მიმდინარეობს სისტემის კონფიგურაციის მარქაფი [%s]-ში

en: Trying to uninstall authselect configuration
ka: Authselect-ის კონფიგურაციის წაშლა

en: Unable to access [%s] [%d]: %s
ka: წვდომა [%s] [%d]: %s-ზე აკრძალულია

en: Unable to access directory [%s] in [WX] mode!
ka: საქაღალდესთან [%s] წვდომის შეცდომა [WX] რეჟიმში!

en: Unable to activate profile [%d]: %s
ka: პროფილის აქტივაციის შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to activate profile [%s] [%d]: %s
ka: პროფილის აქტივაციის შეცდომა [%s] [%d]:%s

en: Unable to apply changes [%d]: %s
ka: ცვლილებების გადატარების შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to backup current configuration [%d]: %s
ka: მიმდინარე კონფიგურაციის მარქაფის შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to backup current configuration!
ka: მიმდინარე კონფგურაციის მარქაფის შეცდომა!

en: Unable to check configuration [%d]: %s
ka: კონფიგურაციის შემოწმების შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to check file [%s] [%d]: %s
ka: ფაილის შემოწმების შეცდომა [%s] [%d]: %s

en: Unable to check file mode of [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]: %s-ის რეჟიმის შემოწმების შეცდომა

en: Unable to check presence of [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]:%s-ის ყოფნადობის შემოწმების შეცდომა

en: Unable to chmod file [%s] [%d]: %s
ka: ფაილის chmod-ის შეცდომა [%s] [%d]: %s

en: Unable to chown file [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]: %s-ის chown-ის შეცდომა

en: Unable to compile regular expression: regex error %d
ka: რეგულარული გამოსახულების კომპილაციის შეცდომა: regex-ს შეცდომა %d

en: Unable to copy [%s] to [%s/%s] [%d]: %s
ka: [%s]-ის [%s/%s] [%d]:%s-ში კოპირების შეცდომა

en: Unable to copy files [%d]: %s
ka: ფაილების [%d]:%s კოპირების შეცდომა

en: Unable to create [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]: %s-ის შექმნის შეცდომა

en: Unable to create array (out of memory)
ka: მასივის შექმნის შეცდომა (არასაკმარისი მეხსიერება)

en: Unable to create backup [%d]: %s
ka: მარქაფის [%d]:%s შექმნის შეცდომა

en: Unable to create backup directory [%s/%s] [%d]: %s
ka: მარქაფის საქაღალდის შექმნის შეცდომა [%s/%s] [%d]:%s

en: Unable to create backup directory [%s] [%d]: %s
ka: მარქაფის საქაღალდის შექმნის შეცდომა [%s] [%d]:%s

en: Unable to create empty profile [%d]: %s
ka: ცარიელი პროფილის შექმნის შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to create file name: out of memory
ka: ფაილის სახელის შექმნის შეცდომა: არასაკმარისი მეხსიერება

en: Unable to create message!
ka: შეტყობინების შექმნა შეუძლებელია!

en: Unable to create new profile [%d]: %s
ka: ახალი პროფილის შექმნის შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to create path [%s] [%d]: %s
ka: ბილიკის შექმნის შეცდომა [%s] [%d]:%s

en: Unable to create profile [%d]: %s
ka: პროფილის შექმნის შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to create profile path: out of memory
ka: პროფილის ბილიკის შექმნის შეცდომა: არასაკმარისი მეხსიერება

en: Unable to create selabel context [%d]: %s
ka: [%d]:%s-ის selinux-ის კონტექსტის შექმნის შეცდომა

en: Unable to create symbolic link [%s] [%d]: %s
ka: სიმბმულის შექმნის შეცდომა [%s] [%d]: %s

en: Unable to create symbolic link [%s] to [%s] [%d]: %s
ka: სიმბმული [%s]-ის [%s] [%d]:%s-მდე შექმნის შეცდომა

en: Unable to create symbolic links [%d]: %s
ka: სიმბოლური ბმულების შექმნის შეცდომა: [%d]:%s

en: Unable to create temporary file for [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]: %s-თვის დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა

en: Unable to delete directory [%s] [%d]: %s
ka: საქაღალდის [%s] [%d]:%s წაშლის შეცდომა

en: Unable to disable feature [%d]: %s
ka: თვისების გამორთვის შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to enable feature [%d]: %s
ka: თვისების ჩართვის შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to find new match: regex error %d
ka: ახალი დამთხვევის პოვნა შეუძლებელია: რეგ. გამოსახულების შეცდომა %d

en: Unable to find nsswitch maps [%d]: %s
ka: Nsswitch-ის მიმაგრებების ძებნის შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to find profile [%s] [%d]: %s
ka: პროფილის მოძებნის შეცდომა [%s] [%d]: %s

en: Unable to generate files [%d]: %s
ka: ფაილების გენერაციის შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to generate nsswitch.conf
ka: Nsswitch.conf-ის გენერაციის შეცდომა

en: Unable to generate nsswitch.conf [%d]: %s
ka: Nsswitch.conf-ის გენერაციის შეცდომა [%d]: %s

en: Unable to generate template [%d]: %s
ka: შაბლონის [%d] გენერაციის შეცდომა: %s

en: Unable to get basename of [%s]
ka: [%s]-ის საბაზისო სახელის მიღების შეცდომა

en: Unable to get current configuration [%d]: %s
ka: მიმდინარე კონფიგურაციის მიღების შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to get current fscreate selinux context!
ka: მიმდინარე fscreate-ის selinux-ის კონტექსტის მიღების შეცდომა!

en: Unable to get current time!
ka: მიმდინარე დროის მიღება შეუძლებელია!

en: Unable to get default selinux context for [%s] [%d]: %s!
ka: [%s] [%d]: %s-ის selinux-ის ნაგულისხმები კონტექსტის მიღების შეცდომა!

en: Unable to get generated content [%d]: %s
ka: გენერირებული შემცველობის მიღების პრობლემა [%d]:%s

en: Unable to get parent directory of [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]: %s-ის მშობელი საქაღალდის მიღების შეცდომა

en: Unable to get path to %s parent directory!
ka: %s-ის მშობელი საქაღალდის ბილიკის მიღების შეცდომა!

en: Unable to get profile features [%d]: %s
ka: პროფილის თვისებების მიღების შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to get profile information [%d]: %s
ka: შეცდომა პროფილის შესახებ ინფორმაციის მიღებისას [%d]:%s

en: Unable to get profile list!
ka: პროფილების სიის მიღების პრობლემა!

en: Unable to list available backups!
ka: ხელმისაწვდომი მარქაფების სიის მიღება შეუძლებელია!

en: Unable to list directory [%s] [%d]: %s
ka: საქაღალდეების სიის მიღების შეცდომა [%s] [%d]:%s

en: Unable to list profiles [%d]: %s
ka: პროფილების სიის გამოტანის პრობლემა [%d]:%s

en: Unable to load profile [%s] [%d]: %s
ka: პროფილის ჩატვირთვის შეცდომა [%s] [%d]: %s

en: Unable to lookup selinux context [%d]: %s
ka: [%d]:%s-ის selinux-ის კონტექსტის მოძებნის შეცდომა

en: Unable to make path [%s] [%d]: %s
ka: ბილიკი [%s] [%d]:%s-ს შექმნის შეცდომა

en: Unable to obtain feature list (out of memory)
ka: თვისებების სიის მიღება შეუძლებელია (არასაკმარისი მეხსიერება)

en: Unable to obtain nsswitch maps!
ka: Nsswitch-ის რუკების მიღება შეუძლებელია!

en: Unable to obtain selinux context for [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]: %s-ის selinux-ის კონტექსტის მიღების შეცდომა

en: Unable to obtain supported features
ka: მიხარდაჭერილი თვისებების სიის მიღება

en: Unable to open directory [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]: %s საქაღალდის გახსნის შეცდომა

en: Unable to open file [%s] [%d]: %s
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა [%s] [%d]: %s

en: Unable to overwrite file [%s] [%d]: %s
ka: ფაილის გადაწერის შეცდომა [%s] [%d]: %s

en: Unable to parse command arguments
ka: ბრძანების პარამეტრების დამუშავების შეცდომა

en: Unable to process match [%d]: %s
ka: დამთხვევის დამუშავების [%d]:%s-ის შეცდომა

en: Unable to process operator [%d]: %s
ka: ოპერატორის დამუშავების შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to read [%s] [%d]: %s
ka: ფაილის წაკითხვის პრობლემა [%s] [%d]:%s

en: Unable to read base profile [%s] [%d]: %s
ka: საბაზისო პროფილის წაკითხვის შეცდომა [%s] [%d]: %s

en: Unable to read file [%s/%s] [%d]: %s
ka: ფაილის წაკითხვის შეცდომა [%s/%s] [%d]:%s

en: Unable to read file [%s] [%d]: %s
ka: ფაილის წაკითხვის პრობლემა [%s] [%d]:%s

en: Unable to read link destination [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]: %s-ის ბმულის სამიზნის წაკითხვის შეცდომა

en: Unable to read profile requirements!
ka: პროფილის მოთხოვნის ჩატვირთვის შეცდომა!

en: Unable to remove backup [%s] [%d]: %s
ka: მარქაფის წაშლის შეცდომა [%s] [%d]:%s

en: Unable to remove symlinks [%d]: %s
ka: სიმბმულების წაშლის შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to rename [%s] to [%s] [%d]: %s
ka: [%s]-ის [%s] [%d]: %s-ად გადარქმევის შეცდომა

en: Unable to resolve symbolic links names
ka: სიმბოლური ბმულების სახელების გადაწყვეტის შეცდომა

en: Unable to restore [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]:%s-ის აღდგენის შეცდომა

en: Unable to restore backup [%s] [%d]: %s
ka: მარქაფის აღდგენის შეცდომა [%s] [%d]:%s

en: Unable to restore fscreate selinux context!
ka: Fscreate-ის selinux-ის კონტექსტის აღდგენის შეცდომა!

en: Unable to search string: regex error %d
ka: სტრიქონის ძებნის შეცდომა: რეგ. გამოსახულების შეცდომა %d

en: Unable to set fscreate selinux context!
ka: Fscreate-ის selinux-ის კონტექსტის დაყენების შეცდომა!

en: Unable to stat [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]: %s-ის გაშვების შეცდომა

en: Unable to stat directory [%d]: %s
ka: [%d]:%s საქაღალდის პოვნის შეცდომა

en: Unable to test current configuration [%d]: %s
ka: მიმდინარე კონფიგურაციის ტესტირების შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to uninstall authselect configuration [%d]: %s
ka: Authselect-ის კონფიგურაციის წაშლის სეცდომა [%d]:%s

en: Unable to update dconf database [%d]: %s
ka: Dconf-ის ბაზის გახსნის შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to validate file [%s] [%d]: %s
ka: ფაილის გადამოწმების შეცდომა [%s] [%d]: %s

en: Unable to validate link [%s] [%d]: %s
ka: ბმულის გადამოწმების შეცდომა [%s] [%d]: %s

en: Unable to write configuration [%d]: %s
ka: კონფიგურაციის ჩაწერის შეცდომა [%d]:%s

en: Unable to write data [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]: %s-ში მონაცემების ჩაწერის შეცდომა

en: Unable to write generated system files [%d]: %s
ka: დაგენერირებული სისტემური ფაილების ჩაწერის შეცდომა: [%d]:%s

en: Unable to write temporary file [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]: %s-თვის დროებითი ფაილის ჩაწერის შეცდომა

en: Unable to write to [%s] [%d]: %s
ka: [%s] [%d]:%s-ში ჩაწერის შეცდომა

en: Unexpected changes to the configuration were detected.
ka: კონფიგურაციაში შეტანილია მოულოდნელი ცვლილებები.

en: Unexpected parameter: %s
ka: მოულოდნელი პარამეტრი: %s

en: Uninstall authselect configuration
ka: Authselect-ის კონფიგურაციის წაშლა

en: Unknown file name [%s]
ka: ფაილის უცნობი სახელი [%s]

en: Unknown profile feature [%s]
ka: პროფილის უცნობი თვისება [%s]

en: Unknown profile feature [%s], did you mean [%s]?
ka: პროფილის უცნობი თვისება [%s]. იქნებ [%s]?

en: Usage:
    %s COMMAND COMMAND-ARGS
ka: გამოყენება:
    %s ბრძანება ბრძანების-არგუმენტები

en: Validating file [%s]
ka: ფაილის შემოწმება [%s]

en: Validating link [%s]
ka: ბმულის შემოწმება [%s]

en: Value AUTHSELECT_PROFILE_ANY is invalid in this context
ka: მნიშვნელობა AUTHSELECT_PROFILE_ANY მა კონტექსტში არასწორია

en: Warning: These options are not supported anymore and have no effect:
ka: გაფრთხილება: ამ პარამეტრების მხარდაჭერა აღარ არსებობს:

en: Writing temporary file for [%s]
ka: [%s]-ის დროებითი ფაილის ჩაწერა

en: [%s] does not exist!
ka: [%s] არ არსებობს!

en: [%s] has unexpected content!
ka: [%s]-ს მოულოდნელი შემცველობა გააჩნია!

en: [%s] has wrong group [%u], expected [%u]!
ka: [%s]-ს არასწორი ჯგუფი [%u] აქვს. უნდა იყოს [%u]!

en: [%s] has wrong mode [%.4o], expected [%.4o]!
ka: [%s]-ს არასწორი რეჟიმი [%.4o] აქვს. უნდა იყოს [%.4o]!

en: [%s] has wrong owner [%u], expected [%u]!
ka: [%s]-ს არასწორი [%u] მფლობელი აქვს. უნდა იყოს [%u]!

en: [%s] has wrong type [%.7o], expected [%.7o]!
ka: [%s]-ს არასწორი [%.7o] ტიპისაა. უნდა ყოფილიყო [%.7o]!

en: [%s] is not a directory!
ka: [%s] არ წარმოადგენს საქაღალდეს!

en: [%s] is not a regular file!
ka: [%s] ფაილს არ წარმოადგენს!

en: [%s] is not a symbolic link!
ka: [%s] სიმბმულს არ წარმოადგენს!

en: [%s] was not created by authselect!
ka: [%s] authselect-ის მიერ შექმნილი არაა!

en: [OPTIONS...]
ka: [პარამეტრებ...]

en: account locking in case of too many consecutive authentication failures
ka: შესვლის მრავალჯერადი წარუმატებელი ცდისას ანგარიშის დაბლოკვა

en: action to be taken on smart card removal
ka: ქმედება ჭკვიანი ბარათის გამოძრობისას

en: authconfig can only be run as root
ka: authconfig-ის გაშვება მხოლოდ root მომხმარებლითაა შესაძლებელი

en: authentication with fingerprint readers by default
ka: ანაბეჭდებით ავთენტიკაცია ნაგულისხმევად

en: authentication with smart card by default
ka: ავთენტიკაციისთვის ნაგულისხმევად ჭკვიანი ბარათის გამოყენება

en: automatic per-user ecryptfs
ka: ecryptfs თითოეული მომხმარებლისთვის

en: caching of user credentials in SSSD by default
ka: მომხმარებლისა და პაროლის SSSD-ში ნაგულისხმებად დაკეშვა

en: check of access.conf during account authorization
ka: ანგარიშის ავტორიზაციისას შეამოწმეთ access.conf

en: creation of home directories for users on their first login
ka: სახლის საქაღალდეების პირველად შესვლისას შექმნა

en: default Kerberos KDC
ka: ნაგულისხმები Kerberos KDC

en: default Kerberos admin server
ka: kerberos-ის ნაგულისხმები ადმინისტრირების სერვერი

en: default Kerberos realm
ka: kerberos-ის ნაგულისხმები realm-ი

en: default LDAP base DN
ka: ldap-ის ნაგულისხმები საბაზისო DN

en: default LDAP server hostname or URI
ka: ნაგულისხმები LDAP სერვერის ჰოსტის სახელი ან URI

en: default NIS domain
ka: nis-ის ნაგულისხმევი დომენი

en: default NIS server
ka: nis-ის ნაგულისხმები სერვერი

en: disable
ka: გამორთვა

en: do not start/stop services
ka: პაროლების არ გაშვება/გაჩერება

en: enable
ka: ჩართვა

en: join the winbind domain or ads realm now as this administrator
ka: ამ ადინისტრატორით შეგიძლიათ შეხვიდეთ winbind-ის დომენში ან ads realm-ში

en: maximum number of consecutive characters of same class in a password
ka: პაროლში იგივე კლასის სიმბოლოების გამეორების მაქსიმალური რაოდენობა

en: maximum number of same consecutive characters in a password
ka: პაროლში მიყოლებით ერთიდაიგივე სიმბოლოების მაქსიმალური რაოდენობა

en: minimum length of a password
ka: პაროლის მინიმალური სიგრძე

en: minimum number of character classes in a password
ka: პაროლში სიმბოლოების კლასის მინიმალური რაოდენობა

en: not set
ka: არაა დაყენებული

en: require at least one digit in a password
ka: პაროლში ერთზე მეტი ციფრის მოთხოვნა

en: require at least one lowercase character in a password
ka: პაროლში ერთი პატარა სიმბოლოს არსებობის მოთხოვნა

en: require at least one other character in a password
ka: პაროლში ერთზე მეტი სხვა სიმბოლოს მოთხოვნა

en: require at least one uppercase character in a password
ka: პაროლში ერთზე მეტი დიდი სიმბოლოს მოთხოვნა

en: require smart card for authentication by default
ka: შესასვლელად ჭკვიანი ბარათის ნაგულისხმევად გამოყენება

en: the same as --updateall
ka: იგივე, რაც --updateall

en: update all configuration files
ka: კონფიგურაციის ყველა ფაილის განახლება

en: use of DNS to find Kerberos KDCs
ka: dns-ის გამოყენება Kerberos KDC-ების საპოვნელად

en: use of DNS to find Kerberos realms
ka: kerberos realm-ების საპოვნელად DNS-ის გამოყენება

en: use of RFC-2307bis schema for LDAP user information lookups
ka: ldap-ში მომხმარებლის ინფორმაციის მოსაძებნად RFC-2307bis-ის გამოყენება

en: use of TLS for identity lookups with LDAP (RFC-2830)
ka: ldap-ში მოთხოვნების გასაგზავნად TLS-ის გამოყენება (RFC-2830)

en: use of TLS with LDAP (RFC-2830)
ka: ldap-ის TLS-ით გამოყენება (RFC-2830)

en: winbind for authentication by default
ka: ავთენტიკაციისთვის winbind-ს ნაგულისხმევად გამოყენება

en: winbind for user information by default
ka: მომხმარებელზე ინფორმაციის მისაღებად ნაგულისხმევად winbind-ის გამოყენება

en: workgroup authentication servers are in
ka: სამუშაო ჯგუფის ავთენტიკაციის სერვერების მდებარეობა
