Avahi - en to oc translation catalogue (166 entries)

en:     -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -D --browse-domains  Browse for browsing domains instead of services
        -a --all             Show all services, regardless of the type
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -t --terminate       Terminate after dumping a more or less complete list
        -c --cache           Terminate after dumping all entries from the cache
        -l --ignore-local    Ignore local services
        -r --resolve         Resolve services found
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
        -p --parsable        Output in parsable format
oc:     -h --help            Aficha aquesta ajuda
        -V --version         Aficha la version
        -D --browse-domains  Explòra los domenis al luòc dels servicis
        -a --all             Explòra totes los servicis, sens se tracassar del tipe
        -d --domain=DOMAIN   Lo domeni d'explorar
        -v --verbose         Active lo mòde verbós
        -t --terminate       Arrèst aprèp aver recuperat una lista mai o mens completa
        -c --cache           Arrèst aprèp aver recuperat totas las entradas del cache
        -l --ignore-local    Ignòra los servicis locals
        -r --resolve         Resòlv los servicis trobats
        -f --no-fail         Fracassa pas se lo demòni es pas disponible
        -p --parsable        Sortida en format analisable

en:     -k --no-db-lookup    Don't lookup service types
        -b --dump-db         Dump service type database
oc:     -k --no-db-lookup    Cèrca pas los tipes de servici
        -b --dump-db         Recupèra la basa de donadas dels tipes de servici

en: %s [options]
    
        -h --help            Show this help
        -s --ssh             Browse SSH servers
        -v --vnc             Browse VNC servers
        -S --shell           Browse both SSH and VNC
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
oc: %s [options]
    
        -h --help            Aficha aquesta ajuda
        -s --ssh             Explòra los servidors SSH
        -v --vnc             Explòra los servidors VNC
        -S --shell           Explòra SSH e VNC
        -d --domain=DOMAIN   Lo domeni d'explorar

en: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -n --name            Resolve host name
        -a --address         Resolve address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -6                   Lookup IPv6 address
        -4                   Lookup IPv4 address
oc: %s [options] %s <nom d'òste ...>
    %s [options] %s <adreça ... >
    
        -h --help            Aficha aquesta ajuda
        -V --version         Aficha la version
        -n --name            Resòlv lo nom d'òste
        -a --address         Resòlv l'adreça
        -v --verbose         Active lo mòde verbós
        -6                   Cèrca l'adreça IPv6
        -4                   Cèrca l'adreça IPv4

en: %s [options] %s <name> <type> <port> [<txt ...>]
    %s [options] %s <host-name> <address>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -s --service         Publish service
        -a --address         Publish address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -d --domain=DOMAIN   Domain to publish service in
        -H --host=DOMAIN     Host where service resides
           --subtype=SUBTYPE An additional subtype to register this service with
        -R --no-reverse      Do not publish reverse entry with address
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
oc: %s [options] %s <nom> <tipe> <pòrt> [<tèxte...>]
    %s [options] %s <nom d'òste> <adreça>
    
        -h --help            Aficha aquesta ajuda
        -V --version         Aficha la version
        -s --servici         Publica lo servici
        -a --address         Publica l'adreça
        -v --verbose         Active lo mòde verbós
        -d --domain=DOMAIN   Domeni dins lo qual publicar lo servici
        -H --host=DOMAIN     Òste ont lo servici residís
           --subtipe=SUBTYPE Un sostipe addicional amb lo qual enregistrar lo servici
        -f --no-fail         Fracassa pas se lo demòni es pas disponible

en: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -v --verbose         Enable verbose mode
oc: %s [options] <novèl nom d'òste>
    
        -h --help            Aficha aquesta ajuda
        -V --version         Aficha la version
        -v --verbose         Active lo mòde verbós

en: : All for now
oc:  : Res mai pel moment

en: : Cache exhausted
oc:  : memòria cache saturada

en: <i>No service currently selected.</i>
oc: <i>Cap de servici actualament pas seleccionat</i>

en: A NULL terminated list of service types to browse for
oc: Una lista, acabada per NULL, de tipe de servicis de percórrer

en: Access denied
oc: Accès refusat

en: Address
oc: Adreça

en: Address family
oc: Familha d'adreças

en: Address:
oc: Adreça :

en: An unexpected D-Bus error occurred
oc: Una error inesperada de D-Bus s'es produita

en: Avahi Discovery
oc: Descoberta Avahi

en: Avahi SSH Server Browser
oc: Explorador de servidor SSH Avahi

en: Avahi VNC Server Browser
oc: Explorador de servidors VNC Avahi

en: Avahi Zeroconf Browser
oc: Explorador Zeroconf d'Avahi

en: Avahi client failure: %s
oc: Fracàs del client Avahi  : %s

en: Avahi domain browser failure: %s
oc: Fracàs de l'explorador de domeni Avahi  : %s

en: Avahi resolver failure: %s
oc: Fracàs de resolucion Avahi  : %s

en: Bad number of arguments
oc: Nombre d'arguments erronèu

en: Bad state
oc: Marrit estat

en: Browse Service Types
oc: Percórrer los tipes de servici

en: Browse for Zeroconf services available on your network
oc: Explorar los servicis Zeroconf disponibles sus vòstra ret

en: Browse for Zeroconf-enabled SSH Servers
oc: Explorar los servidors SSH amb Zeroconf activat

en: Browse for Zeroconf-enabled VNC Servers
oc: Explorar los servidors VNC amb Zeroconf activat

en: Browse service type list is empty!
oc: La lista dels tipes de servicis d'explorar es voida !

en: Browsing for service type %s in domain %s failed: %s
oc: Fracàs de l'exploracion de tipe de servici %s dins lo domeni %s  : %s

en: Browsing for services in domain <b>%s</b>:
oc: Explorar los servicis del domeni <b>%s</b> :

en: Browsing for services on <b>local network</b>:
oc: Explorar los servicis sus <b>la ret locala</b> :

en: Browsing...
oc: Exploracion...

en: C_onnect
oc: C_onnectar

en: Canceled.
oc: Anullat.

en: Change domain
oc: Cambiar de domeni

en: Choose SSH server
oc: Causir un servidor SSH

en: Choose Shell Server
oc: Causir un servidor Shell

en: Choose VNC server
oc: Causir un servidor VNC

en: Client failure, exiting: %s
oc: Fracàs del client, arrèst  : %s

en: Connecting to '%s' ...
oc: Connexion a « %s »...

en: DNS failure: FORMERR
oc: Fracàs DNS : FORMERR

en: DNS failure: NOTAUTH
oc: Fracàs DNS  : NOTAUTH

en: DNS failure: NOTIMP
oc: Fracàs DNS  : NOTIMP

en: DNS failure: NOTZONE
oc: Fracàs DNS  : NOTZONE

en: DNS failure: NXDOMAIN
oc: Fracàs DNS  : NXDOMAIN

en: DNS failure: NXRRSET
oc: Fracàs DNS  : NXRRSET

en: DNS failure: REFUSED
oc: Fracàs DNS  : REFUSED

en: DNS failure: SERVFAIL
oc: Fracàs DNS  : SERVFAIL

en: DNS failure: YXDOMAIN
oc: Fracàs DNS  : YXDOMAIN

en: DNS failure: YXRRSET
oc: Fracàs DNS  : YXRRSET

en: Daemon connection failed
oc: La connexion al demòni a fracassat

en: Daemon not running
oc: Lo demòni es pas en cors d'execucion

en: Desktop
oc: Burèu

en: Disconnected, reconnecting ...
oc: Desconnectat, reconnexion...

en: Domain
oc: Domeni

en: Domain Name:
oc: Nom de domeni :

en: E Ifce Prot %-*s %-20s Domain
oc: Domeni E Ifce Prot %-*s %-20s

en: E Ifce Prot Domain
oc: Domeni E Ifce Prot

en: Established under name '%s'
oc: Establit jol nom « %s »

en: Failed to add address: %s
oc: Fracàs de l'apondon de l'adreça  : %s

en: Failed to add service: %s
oc: Fracàs de l'apondon de servici  : %s

en: Failed to add subtype '%s': %s
oc: Fracàs de l'apondon del sostipe « %s »  : %s

en: Failed to connect to Avahi server: %s
oc: Fracàs de la connexion al servidor Avahi  : %s

en: Failed to create address resolver: %s
oc: Fracàs de la creacion del resolvedor d'adreça  : %s

en: Failed to create browser for %s: %s
oc: Fracàs de creacion de l'explorador per %s  : %s

en: Failed to create client object: %s
oc: Fracàs de la creacion de l'objècte* client  : %s

en: Failed to create domain browser: %s
oc: Fracàs de creacion de l'explorador de domeni  : %s

en: Failed to create entry group: %s
oc: Fracàs de creacion de l'entrada de grop  : %s

en: Failed to create host name resolver: %s
oc: Fracàs de la creacion del resolvedor de nom d'òste  : %s

en: Failed to create resolver for %s of type %s in domain %s: %s
oc: Fracàs de la creacion del resolvedor per %s de tipe %s dins lo domeni %s  : %s

en: Failed to create simple poll object.
oc: Fracàs de creacion d'un objècte d'interrogacion simple

en: Failed to parse address '%s'
oc: Fracàs de l'analisi de l'adreça « %s »

en: Failed to parse port number: %s
oc: Fracàs de l'analisi del numèro de pòrt  : %s

en: Failed to query host name: %s
oc: Fracàs de la demanda de nom d'òste  : %s

en: Failed to query version string: %s
oc: Fracàs de la demanda de la cadena de version  : %s

en: Failed to read Avahi domain: %s
oc: Fracàs de la lectura del domeni Avahi  : %s

en: Failed to register: %s
oc: Fracàs d'enregistrament : %s

en: Failed to resolve address '%s': %s
oc: Fracàs de la resolucion de l'adreça « %s »  : %s

en: Failed to resolve host name '%s': %s
oc: Fracàs de la resolucion del nom d'òste « %s »  : %s

en: Failed to resolve service '%s' of type '%s' in domain '%s': %s
oc: Fracàs de resolucion del servici « %s » de tipe « %s » dins lo domeni « %s »  : %s

en: Host Name
oc: Nom d'òste

en: Host name conflict
oc: Conflicte de noms d'òstes

en: Host name successfully changed to %s
oc: Nom d'òste cambiat amb succès per %s

en: Initializing...
oc: Inicializacion...

en: Interface:
oc: Interfàcia :

en: Invalid DNS TTL
oc: TTL DNS invalid

en: Invalid DNS class
oc: Classa de DNS invalida

en: Invalid DNS return code
oc: Còdi de retorn DNS invalid

en: Invalid DNS type
oc: Tipe de DNS invalid

en: Invalid Error Code
oc: Còdi d'error invalid

en: Invalid RDATA
oc: RDATA invalid

en: Invalid address
oc: Adreça invalida

en: Invalid argument
oc: Argument invalid

en: Invalid configuration
oc: Configuracion invalida

en: Invalid domain name
oc: Nom de domeni invalid

en: Invalid flags
oc: Bandièras invalidas

en: Invalid host name
oc: Nom d'òste invalid

en: Invalid interface index
oc: Indèx d'interfàcia invalid

en: Invalid number of arguments, expecting exactly one.
oc: Nombre d'arguments invalid, ne cal exactament un.

en: Invalid operation
oc: Operacion invalida

en: Invalid packet
oc: Paquet invalid

en: Invalid port number
oc: Numèro de pòrt invalid

en: Invalid protocol specification
oc: Especificacion de protocòl invalid

en: Invalid record
oc: Enregistrament invalid

en: Invalid record key
oc: Clau d'enregistrament invalida

en: Invalid service name
oc: Nom de servici invalid

en: Invalid service subtype
oc: Sostipe de servici invalid

en: Invalid service type
oc: Tipe de servici invalid

en: Is empty
oc: Es void

en: Local name collision
oc: Conflicte de noms locals

en: Location
oc: Emplaçament

en: Memory exhausted
oc: Memòria saturada

en: Name
oc: Nom

en: Name collision, picking new name '%s'.
oc: Conflicte de noms, causida d'un novèl nom « %s ».

en: No command specified.
oc: Pas cap de comanda especificada.

en: No suitable network protocol available
oc: Pas de protocòl de ret apropriat de disponible

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Not permitted
oc: Pas autorizat

en: Not supported
oc: Pas pres en carga

en: OK
oc: D'acòrdi

en: OS Error
oc: Error del sistèma operatiu

en: Operation failed
oc: L'operacion a fracassat

en: Port
oc: Pòrt

en: Resolve Service
oc: Resòlvre lo servici

en: Resolve Service Host Name
oc: Resolucion del nom d'òste del servici

en: Resolve the host name of the selected service automatically before returning
oc: Resòlvre automaticament del nom d'òste del servici seleccionat abans renviament

en: Resolve the selected service automatically before returning
oc: Resòlvre automaticament lo servici seleccionat abans renviament

en: Resource record key is pattern
oc: La clau de l'enregistrament de la ressorsa seguís un motiu

en: Server version: %s; Host name: %s
oc: Version del servidor  : %s ; nom d'òste  : %s

en: Service Name
oc: Nom de servici

en: Service Name:
oc: Nom del servici :

en: Service Type
oc: Tipe de servici

en: Service Type:
oc: Tipe de servici :

en: TXT Data
oc: Donadas TXT

en: TXT Data:
oc: Donadas TXT :

en: The IP port number of the resolved service
oc: Lo numèro del pòrt IP del servici resolgut

en: The TXT data of the resolved service
oc: Las donadas TXT del servici resolgut

en: The address family for host name resolution
oc: La familha d'adreças per la resolucion del nom d'òste

en: The address of the resolved service
oc: L'adreça del servici resolgut

en: The domain to browse in, or NULL for the default domain
oc: Lo domeni de percórrer, o NULL pel domeni per defaut

en: The host name of the resolved service
oc: Lo nom d'òste del servici resolgut

en: The object passed in was not valid
oc: L'objècte transmés èra pas valid

en: The requested operation is invalid because redundant
oc: L'operacion demandada es invalida perque es redondanta

en: The service name of the selected service
oc: Nom del servici seleccionat

en: The service type of the selected service
oc: Lo tipe de servici per lo qu'es seleccionat

en: Timeout reached
oc: Temps d'espèra passat

en: Too few arguments
oc: Pas pro d'arguments

en: Too many arguments
oc: Tròp d'arguments

en: Too many clients
oc: Tròp de clients

en: Too many entries
oc: Tròp d'entradas

en: Too many objects
oc: Tròp d'objèctes

en: Type
oc: Tipe

en: Version mismatch
oc: Las versions correspondon pas

en: Waiting for daemon ...
oc: En espèra del demòni...

en: _Cancel
oc: A_nullar

en: _Domain...
oc: _Domeni...

en: _OK
oc: _D'acòrdi

en: avahi_domain_browser_new() failed: %s
oc: Fracàs de avahi_domain_browser_new() : %s

en: avahi_service_browser_new() failed: %s
oc: Fracàs de avahi_service_browser_new()  : %s

en: avahi_service_type_browser_new() failed: %s
oc: Fracàs de avahi_service_tipe_browser_new() : %s

en: empty
oc: void

en: execlp() failed: %s
oc: Fracàs de execlp()  : %s

en: n/a
oc: n/d

en: service_browser failed: %s
oc: Fracàs de service_browser :  %s

en: service_type_browser failed: %s
oc: Fracàs de service_tipe_browser : %s
