Avahi - en to sk translation catalogue (162 entries)

en:     -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -D --browse-domains  Browse for browsing domains instead of services
        -a --all             Show all services, regardless of the type
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -t --terminate       Terminate after dumping a more or less complete list
        -c --cache           Terminate after dumping all entries from the cache
        -l --ignore-local    Ignore local services
        -r --resolve         Resolve services found
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
        -p --parsable        Output in parsable format
sk:     -h --help            Zobrazí tohto pomocníka
        -V --version         Zobrazí verziu
        -D --browse-domains  Preskúma preskúmavané domény namiesto služieb
        -a --all             Zobrazí všetky služby, nezávisle od typu
        -d --domain=DOMÉNA   Doména, v ktorej sa má skúmať
        -v --verbose         Povolí režim podrobných záznamov
        -t --terminate       Ukončí sa po vypísaní viac menej kompletného zoznamu
        -c --cache           Ukončí sato  po vypísaní všetkých položiek z vyrovnávacej pemäte
        -l --ignore-local    Bude ignorovať miestne služby
        -r --resolve         Rozpozná nájdené služby
        -f --no-fail         Nezlyhá ak nie je dostupný démon
        -p --parsable        Urobí výstup v spracovateľnom formáte

en:     -k --no-db-lookup    Don't lookup service types
        -b --dump-db         Dump service type database
sk:     -k --no-db-lookup    Nebude hľadať typy služieb
        -b --dump-db         Vpíše databázu typov služieb

en: %s [options]
    
        -h --help            Show this help
        -s --ssh             Browse SSH servers
        -v --vnc             Browse VNC servers
        -S --shell           Browse both SSH and VNC
        -d --domain=DOMAIN   The domain to browse in
sk: %s [voľby]
    
        -h --help            Zobrazí tohto pomocníka
        -s --ssh             Preskúma SSH servery
        -v --vnc             Preskúma VNC servery
        -S --shell           Preskúma SSH aj VNC severy
        -d --domain=DOMÉNA   Doména, v ktorej sa má skúmať

en: %s [options] %s <host name ...>
    %s [options] %s <address ... >
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -n --name            Resolve host name
        -a --address         Resolve address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -6                   Lookup IPv6 address
        -4                   Lookup IPv4 address
sk: %s [voľby] %s <názvo hostiteľa ...>
    %s [voľby] %s <adresa ... >
    
        -h --help            Zobrazí tohto pomocníka
        -V --version         Zobrazí verziu
        -n --name            Rozpozná názov hostiteľskej stanice
        -a --address         Rozpozná adresu
        -v --verbose         Povolí režim podrobných záznamov
        -6                   Bude hľadať addresu IPv6
        -4                   Bude hľadať addresu IPv4

en: %s [options] %s <name> <type> <port> [<txt ...>]
    %s [options] %s <host-name> <address>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -s --service         Publish service
        -a --address         Publish address
        -v --verbose         Enable verbose mode
        -d --domain=DOMAIN   Domain to publish service in
        -H --host=DOMAIN     Host where service resides
           --subtype=SUBTYPE An additional subtype to register this service with
        -R --no-reverse      Do not publish reverse entry with address
        -f --no-fail         Don't fail if the daemon is not available
sk: %s [voľby] %s <názov> <typ> <port> [<txt ...>]
    %s [voľby] %s <názov-hostiteľa> <adresa>
    
        -h --help            Zobrazí tohto pomocníka
        -V --version         Zobrazí verziu
        -s --service         Uverejní službu
        -a --address         Uverejní adresu
        -v --verbose         Povolí režim podrobných záznamov
        -d --domain=DOMÉNA   Doména, v ktorej sa budú služby uverejňovať
        -H --host=DOMÉNA     Hostiteľská stanica, na ktorej sídli služba
           --subtype=PODTYP  Dodatočný podtyp, s ktorým sa táto služba zaregistruje
        -R --no-reverse      Nezverejní spätný záznam s adresou
        -f --no-fail         Nezlyhá ak nie je dostupný démon

en: %s [options] <new host name>
    
        -h --help            Show this help
        -V --version         Show version
        -v --verbose         Enable verbose mode
sk: %s [voľby] <nový názov hostiteľa>
    
        -h --help            Zobrazí tohto pomocníka
        -V --version         Zobrazí verziu
        -v --verbose         Povolí režim podrobných záznamov

en: : All for now
sk: : Zatiaľ všetko

en: : Cache exhausted
sk: : Vyrovnávacia pamäť vyčerpaná

en: <i>No service currently selected.</i>
sk: <i>Nie je označená žiadna služba.</i>

en: A NULL terminated list of service types to browse for
sk: Zoznam typov služieb, ktoré sa majú skúmať, ukončený znakom NULL

en: Access denied
sk: Prístup zamietnutý

en: Address
sk: Adresa

en: Address family
sk: Rodina adresy

en: Address:
sk: Adresa:

en: An unexpected D-Bus error occurred
sk: Nastala neočakávaná chyba D-Bus

en: Avahi Discovery
sk: Objavovanie pomocou Avahi

en: Avahi SSH Server Browser
sk: Avahi - prieskumník SSH serverov

en: Avahi VNC Server Browser
sk: Avahi - prieskumník VNC serverov

en: Avahi Zeroconf Browser
sk: Avahi - prieskumník služieb Zeroconf

en: Avahi client failure: %s
sk: Zlyhanie klienta Avahi: %s

en: Avahi domain browser failure: %s
sk: Prieskumník domény zlyhal: %s

en: Avahi resolver failure: %s
sk: Zlyhanie rozpoznávača Avahi: %s

en: Bad number of arguments
sk: Zlý počet parametrov

en: Bad state
sk: Chybný stav

en: Browse Service Types
sk: Skúmané typy služieb

en: Browse for Zeroconf services available on your network
sk: Preskúma služby typu Zeroconf dostupné vo vašej sieti

en: Browse for Zeroconf-enabled SSH Servers
sk: Preskúma SSH servery s povolenou službou Zeroconf

en: Browse for Zeroconf-enabled VNC Servers
sk: Preskúma VNC servery s povolenou službou Zeroconf

en: Browse service type list is empty!
sk: Zoznam skúmaných typov služieb je prázdny!

en: Browsing for service type %s in domain %s failed: %s
sk: Vyhľadávanie služieb typu %s v doméne %s zlyhalo: %s

en: Browsing for services in domain <b>%s</b>:
sk: Skúmanie služieb v doméne <b>%s</b>:

en: Browsing for services on <b>local network</b>:
sk: Skúmanie služieb v <b>miestnej sieti</b>:

en: Browsing...
sk: Skúma sa...

en: Canceled.
sk: Zrušené.

en: Change domain
sk: Zmeniť doménu

en: Choose SSH server
sk: Zvoľte SSH server

en: Choose Shell Server
sk: Zvoľte shell server

en: Choose VNC server
sk: Voľba VNC servera

en: Client failure, exiting: %s
sk: Klient zlyhal, ukončuje sa: %s

en: Connecting to '%s' ...
sk: Pripája sa k „%s“ ...

en: DNS failure: FORMERR
sk: Zlyhanie DNS: FORMERR

en: DNS failure: NOTAUTH
sk: Zlyhanie DNS: NOTAUTH

en: DNS failure: NOTIMP
sk: Zlyhanie DNS: NOTIMP

en: DNS failure: NOTZONE
sk: Zlyhanie DNS: NOTZONE

en: DNS failure: NXDOMAIN
sk: Zlyhanie DNS: NXDOMAIN

en: DNS failure: NXRRSET
sk: Zlyhanie DNS: NXRRSET

en: DNS failure: REFUSED
sk: Zlyhanie DNS: NOTIMP

en: DNS failure: SERVFAIL
sk: Zlyhanie DNS: SERVFAIL

en: DNS failure: YXDOMAIN
sk: Zlyhanie DNS: YXDOMAIN

en: DNS failure: YXRRSET
sk: Zlyhanie DNS: YXRRSET

en: Daemon connection failed
sk: Pripojenie démona zlyhalo

en: Daemon not running
sk: Démon nebeží

en: Desktop
sk: Pracovné prostredie

en: Disconnected, reconnecting ...
sk: Odpojené, obnovuje sa spojenie ...

en: Domain
sk: Doména

en: Domain Name:
sk: Názov domény:

en: E Ifce Prot %-*s %-20s Domain
sk: U Rozh Prot %-*s %-20s Doména

en: E Ifce Prot Domain
sk: U Rozh Prot Doména

en: Established under name '%s'
sk: Založené pod názvom „%s“

en: Failed to add address: %s
sk: Nepodarilo sa pridať adresu: %s

en: Failed to add service: %s
sk: Nepodarilo sa pridať službu: %s

en: Failed to add subtype '%s': %s
sk: Nepodarilo sa pridať podtyp „%s“: %s

en: Failed to connect to Avahi server: %s
sk: Nepodarilo sa pripojiť na Avahi server: %s

en: Failed to create address resolver: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť rozpoznávač adries: %s

en: Failed to create browser for %s: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť prieskumníka pre %s: %s

en: Failed to create client object: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť klientský objekt: %s

en: Failed to create domain browser: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť prieskumníka domény: %s

en: Failed to create entry group: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť skupinu záznamov: %s

en: Failed to create host name resolver: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť rozpoznávač názvov hostiteľských staníc: %s

en: Failed to create resolver for %s of type %s in domain %s: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť rozpoznávač pre %s typu %s v doméne %s: %s

en: Failed to create simple poll object.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť objekt simple poll pre udalosť.

en: Failed to parse address '%s'
sk: Nepodarilo sa analyzovať adresu „%s“

en: Failed to parse port number: %s
sk: Nepodarilo sa analyzovať číslo portu: %s

en: Failed to query host name: %s
sk: Nepodarilo sa získať názov hostiteľskej stanice: %s

en: Failed to query version string: %s
sk: Nepodarilo sa získať reťazec s verziou: %s

en: Failed to read Avahi domain: %s
sk: Nepodarilo sa prečítať Avahi doménu: %s

en: Failed to register: %s
sk: Zlyhala registrácia: %s

en: Failed to resolve address '%s': %s
sk: Nepodarilo sa rozpoznať adresu „%s“: %s

en: Failed to resolve host name '%s': %s
sk: Nepodarilo sa rozpoznať názov hostiteľskej stanice „%s“: %s

en: Failed to resolve service '%s' of type '%s' in domain '%s': %s
sk: Nepodarilo sa rozpoznať službu „%s“ typu „%s“ v doméne „%s“: %s

en: Host Name
sk: Názov hostiteľa

en: Host name conflict
sk: Konflikt hostiteľských názvov

en: Host name successfully changed to %s
sk: Názov hostiteľskej stanice bol úspešne zmenený na %s

en: Initializing...
sk: Inicializuje sa...

en: Interface:
sk: Rozhranie:

en: Invalid DNS TTL
sk: Neplatný TTL údaj systému DNS

en: Invalid DNS class
sk: Neplatná trieda DNS

en: Invalid DNS return code
sk: Neplatný návratový kód systému DNS

en: Invalid DNS type
sk: Neplatný typ DNS

en: Invalid Error Code
sk: Neplatný kód chyby

en: Invalid RDATA
sk: Neplatné údaje RDATA

en: Invalid address
sk: Neplatná adresa

en: Invalid argument
sk: Neplatný parameter

en: Invalid configuration
sk: Neplatné nastavenie

en: Invalid domain name
sk: Neplatný názov domény

en: Invalid flags
sk: Neplatné príznaky

en: Invalid host name
sk: Neplatný názov hostiteľskej stanice

en: Invalid interface index
sk: Neplatný index rozhrania

en: Invalid number of arguments, expecting exactly one.
sk: Neplatný počet parametrov, očakáva sa práve jeden.

en: Invalid operation
sk: Neplatná operácia

en: Invalid packet
sk: Neplatný paket

en: Invalid port number
sk: Neplatné číslo portu

en: Invalid protocol specification
sk: Neplatná špecifikácia protokolu

en: Invalid record
sk: Neplatný záznam

en: Invalid record key
sk: Neplatný kľúč záznamu

en: Invalid service name
sk: Neplatný názov služby

en: Invalid service subtype
sk: Neplatný podtyp služby

en: Invalid service type
sk: Neplatný typ služby

en: Is empty
sk: Prázdne

en: Local name collision
sk: Kolízia miestnych názvov

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Memory exhausted
sk: Vyčerpaná pamäť

en: Name
sk: Názov

en: Name collision, picking new name '%s'.
sk: Kolízia názvov, vyberá sa nový názov „%s“.

en: No command specified.
sk: Žiadny príkaz nebol zadaný.

en: No suitable network protocol available
sk: Nie je dostupný žiadny vhodný sieťový protokol

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Not permitted
sk: Nepovolené

en: Not supported
sk: Nepodporované

en: OS Error
sk: Chyba OS

en: Operation failed
sk: Operácia zlyhala

en: Resolve Service
sk: Rozpoznať službu

en: Resolve Service Host Name
sk: Rozpozná názov hostiteľa služby

en: Resolve the host name of the selected service automatically before returning
sk: Pred návratom automaticky zistí názov hostiteľa vybranej služby

en: Resolve the selected service automatically before returning
sk: Pred návratom automaticky rozpozná vybranú službu

en: Resource record key is pattern
sk: Kľúč zdrojového záznamu je vzor

en: Server version: %s; Host name: %s
sk: Verzia servera: %s; názov hostiteľa: %s

en: Service Name
sk: Názov služby

en: Service Name:
sk: Názov služby:

en: Service Type
sk: Typ služby

en: Service Type:
sk: Typ služby:

en: TXT Data
sk: TXT údaj

en: TXT Data:
sk: TXT Údaj:

en: Terminal
sk: Terminál

en: The IP port number of the resolved service
sk: Port IP protokolu rozpoznanej služby

en: The TXT data of the resolved service
sk: TXT údaj rozpoznanej služby

en: The address family for host name resolution
sk: Rodina adresy pre rozpoznávanie názvu hostiteľa

en: The address of the resolved service
sk: Adresa rozpoznanej služby

en: The domain to browse in, or NULL for the default domain
sk: Doména, v ktorej sa má skúmať, alebo NULL pre predvolenú doménu

en: The host name of the resolved service
sk: Názov hostiteľskej stanice rozpoznanej služby

en: The object passed in was not valid
sk: Predaný objekt nie je platný

en: The requested operation is invalid because redundant
sk: Požadovaná operácia je neplatná kvôli nadbytočnosti

en: The service name of the selected service
sk: Názov služby vybranej služby

en: The service type of the selected service
sk: Typ služby vybranej služby

en: Timeout reached
sk: Dosiahnutý časový limit

en: Too few arguments
sk: Príliš málo parametrov

en: Too many arguments
sk: Príliš mnoho parametrov

en: Too many clients
sk: Príliš mnoho klientov

en: Too many entries
sk: Príliš mnoho záznamov

en: Too many objects
sk: Príliš mnoho objektov

en: Type
sk: Typ

en: Version mismatch
sk: Nesúlad verzií

en: Waiting for daemon ...
sk: Čaká sa na démon ...

en: _Domain...
sk: _Doména...

en: avahi_domain_browser_new() failed: %s
sk: Operácia avahi_domain_browser_new() zlyhala: %s

en: avahi_service_browser_new() failed: %s
sk: Operácia avahi_service_browser_new() zlyhala: %s

en: avahi_service_type_browser_new() failed: %s
sk: Operácia avahi_service_type_browser_new() zlyhala: %s

en: empty
sk: prázdny

en: execlp() failed: %s
sk: Operácia execlp() zlyhala: %s

en: n/a
sk: -

en: service_browser failed: %s
sk: Súčasť service_browser zlyhala: %s

en: service_type_browser failed: %s
sk: Súčasť service_type_browser zlyhala: %s
